Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Martina Lebedová
Předmět ČID
Dotaz Dobrý den vážený pane Kráso,děkuji Vám za všechny předešlé odpovědi.Podala jsem si na Vaši radu u OSSZ žádost o čid,bylo mi sděleno,že si mě pozvou před posudkovou komisi a vyžádají si zdravotní dokumentaci od obvodního lékaře.Zároven jsem,ale musela požádat o další prodloužení podpůrčí doby,kde jsem dokládala poslední propouštěcí zprávu z nemocnice.Na základě této zprávy mi volala paní z OSSZ s tím,že mou žádost s posudkovým lékařem projednali a mohou vyhovět jen tím,že mi opět prodlouží PD a na čid nemám nárok.Od obvodního lékaře si nevyžádali nic a ani ke komisi jsem nebyla pozvaná.Bohužel před týdnem jsem podstoupila další gynekologickou operaci.adnexektomii.Z Prahy mi v té době došlo rozhodnutí o invaliditě,ve kterém se píše,že můj zdravotní není dlouhodobě nepříznivý a tudíž nemám nárok na ČID.Praktický lékař mi v tom vůbec nepomohl a ani neporadil co dál.Jsem zoufalá,nejde mi o to zůstat doma ůplně,ale v případě,že opět někde zkolabuju jsem chtěla mít alespon nějakou jistotu.Samotná nemocenská není řešení.O svých nemocech a potížích jsem Vám už psala dříve.V současné době jsem po celkové hysterektomii včetně odstranění vaječníků.Je mi 36 a po psychické stránce jsem na tom dost špatně.Prosím poradil by jste mi co dál?Moc Vám děkuji a přeji hodně štěstí.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lebedová,

to mi přijde opravdu nesmyslené. Na jedné straně Vám není vyhověno v žádosti o ID a na druhé strabně je prodloužena PN. Řekl bych, že Vaše situace je skutečně složitá a odpovídá spíše přiznání ID. Nerozumím trošku tomu, že Vám volala pracovnice OSSZ, že Vaši žádost projednali s posudkovým lékařem a mohou vyhovět pouze prodloužením PN. Standardní způsob je, že žádost má být projednána ve správním řízení a máte dostat řádné rozhodnutí. Proto Vám doporučuji, abyste požadfovala písemné rozhodnutí v této věci a až je budete mít, pak můžete poslat námitku k ČSSZ ve věci přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása