Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

CID

Autor jirina
Předmět CID
Dotaz Dobry den,a zarovendekuji za odpoved.Od prosince 2010,jsem CID.V prosinci2011jsembylanaposouzeni zdravotniho stavu.nechali me CID.mam vertebrogenni algicky syndrom,stav po fraktureL3padu,depresivni porucha,stavpo operaci karpalniho tunelu leve ruky(levacka),hypertenze,dyslipidemie,fumator,CHOPN I s lehkousmisenou ventilacni poruchou, chronicky zanetcest dychacich,recidivujici uroinfekce,EMG nyniprokazanaradiokulopatiev S+aL4vlevo proto je voleno se stredne tezkymfcnimpostizenim.Nadale v 1 CID.muj zdravotni stav se zhorsil,kazdy krok,citim v bederni pateri,v nocinemuzu spavat,bolestma,jsemna PN,a nedovedu si predstavit,ze bych mela jit do prace,kazdy den bolesti,a mam jen 1stupen CID.jestli bych mohlapodat namitku, dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jiřino,

pokud cítíte, že nemůžete jít do práce, tak by bylo rozumné podat námitku proti ponechání I. stupně ČID. Jen Vás upozorňuji, že někdy posudkový lékař se snaží klienta poškodit. Musíte k této věci přistupovat s tímto rizikem.

S pozdravem Václav Krása