Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Zita Darebníčková
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý večer,

přítel je bývalý voják z povolání a je invalidní důchodce I.stupně.Celou dobu je veden v evidenci ÚP v Přerově abyl zařazen do systému DONEZ. Léčí se psychickými problémy. Někdy není schopen ani týden vkuse vstát z postele,jak je na tom špatně. V systému DONEZ ale požadují návštěvu i 3x týdně,pokaždé v jinou dobu.Mimo invalidní důchod vyplácený VOSSZ nepobírá žádné dávky ani podporu v hmotné nouzi.Dnes se ovšem nechal vyřadit z evidnce ÚP v Přerově-prosím o sdělení, zda nebude mít problém s placením soc.a zdravotního poj.Velmipěkně děkuji

 

Zita

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Darebníčková,

příjemce ID I. stupně nemusí platit zdravotní ani sociální pojištění. Zdravotně je pojištěn. Problém bude mít s tím, že mu nebudou počítány roky do nároku na starobní důchod. Možná by měl zvážit požádat o ID. III. stupně. Tím by tento problém vyřešil.

S pozdravem Václav Krása