Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

CID

Autor Jaroslav Buřval
Předmět CID
Dotaz

Pane Kráso je pěkné že jste mi odpovedel děkuji ,ale já jsem Vam zapoměl sdelit že čid pobiram protože jsem měl rakovinu plic a díky tomu mi při operaci vzaly celou pravou polovinu plice a tudíž nemohu vykonávat fyzickou praci jelikož mi to nedovolí dech. Tak že s hledáním práce je to dost těžké.A za druhé p.doktorka u komise mi řekla že se na uřadu prace nemuisim evidovat .Tak ted opravdu nevím . Děkuji za odpověd. J. Buřval Uničov

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Buřvale,

tím, že nebudete evidován jako uchazeč o zaměstnání se připravujete o možnost započítávání části doby evidence do odpracované doby nároku na starobní důchod. Zároveň se připravujete o možnost získat dávky hmotné nouze, pokud byste je potřeboval.

S pozdravem Václav Krása