Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čid

Autor Monika
Předmět čid
Dotaz Dobrý den, pobírám čid I.stupně, a i když mám dost omezení tak potřebuji nastoupit někam do zaměstnání na zkrácený úvazek. Podala jsem proti posudku OSSZ námitku, která nebyla změněna. Tak bych se chtěla na něco zeptat. Mám trvalé následky po pracovním úraze, ale kulháním se mi rozvinula artroza do SIskloubení, křížové kosti a L4/L5. Mám bolesti jak nohy (kotníku, palce až do lýtka), Tak křížové kosti a bederní páteře. Invaliditu mi dali pouze na poškození bederní páteře. Když někam nastoupím na půl úvazku a pro bolesti v poškozené noze půjdu na PN, budu mít nárok na ušlou mzdu? A která mzdová účtárna to bude u pojišťovna vyřizovat? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,

 

obdržela jsem k zodpovězení váš dotaz ohledně  dorovnání mzdy před úrazem do mzdy, kterou byste pobírala na novém místě, kam chcete výhledově nastoupit.

Jelikož v dotazu nejsou obsaženy informace, které bych k přesné odpovědi a doporučení postupu v rámci všech možnosti a práv  při řešení tohoto problému potřebovala, bylo by vhodné, abyste mi sdělila prostřednictvím e mailu svoje tel.číslo a  já  vám zavolám a nebo zavolala na níže uvedené mé tel. číslo, případně na číslo  739 771 700.

Já se pak s vámi v rámci vyřízení vašeho dotazu v co možné nejbližší době spojím a vaše otázky zodpovím.

 

Zatím tedy tolik a jsem s pozdravem .

 

JUDr. Věra Dreslerová

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory NRZP ČR

tel.: 266 753 422

e-mail: dreslerova@nrzp.cz

www.nrzp.cz/poradna

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Partyzánská 7, 170 00 Praha 7