Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Andrea Bierošová
Předmět ČID
Dotaz

Dobý den.

Je mi 35let.Chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na částečný důchod. Jsem po operaci krční páteře dvou vyhřezlých plotenek mezi 5-6 a 6-7 obratle plus nějaké náhrady. Pracuji jako skladnice a je mi celkem jasné že některé věci už nebudu  moci vykonávat. A ani nemám tušení jak to v práci bude tahala jsem celkem těžké věci.A jak se takový důchod dá vyřídit. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bierošová,

pokud pracujete ve skladu normálně na plný úvazek, tak se obávám, že vaše žádost o ID by nebyla příliš nadějná. Musela byste předtím být dlouhodobě v pracovní neschopnosti a Vaši žádost o ID by měl doporučit Váš ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása