Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čid

Autor hana
Předmět čid
Dotaz

dobrý den, mohl byste mi prosím, poradit, od dubna se léčím pro úzkostnou poruchu a deprese, od loňského října osteoporoza a snížení obratle, mám silné deprese od úmrtí dcery v roce 1985, nikdy jsem se nechtěla léčit na psychiatrii, ale není vyhnutí, nemám práci, partnera, jsem sama s 21letou dcerou a mladší 10letou, která bude studovat v Praze a já mám o ni strach, bojím se, že ji ztratím, je moc malá na život v Praze, jak dlouho se musím léčit, abych případně měla nárok na částečný inv. důchod, jsem na ÚP od 2006, měla jsem 4 děti, tři žijící, děkuji Vám za informace 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

doba pracovní neschopnosti, před žádostí o invalidní důchod, by měla být delší než šest měsíců a vlastní prognóza vývoje zdravotního stavu by měla být taková, že se jedná o dlouhodobé onemocnění. Žádost by měl doporučit Váš ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása