Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

CID 3 st. a nasledny starobni duchod

Autor Marie Vesela
Předmět CID 3 st. a nasledny starobni duchod
Dotaz

Dobry den , prosim o Vaši odpověd na moje otazky, narodila jsem se 14.6.1954  , 9.8..1999 mi byl přiznan častečně inv. duchod  a od 26.7.2006 plny invalidni duchod nasledně třetiho stupně.Moje otazka zni, kdy bych měla jit do starobniho duchodu a zda od řijna se mě tyka sniženi , zda je možne ponechat popřípadě výhodnějši invalidni duchod a do kdy ,musim žadat a neb zda si mě pozvou na socialni spravu. Děkuji za odpověd a jsem se srdečnym pozdravem Marie Vesela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veselá,

po splnění věku na starobní důchod Vám doporučuji, abyste si o něj požádala. Vždy je ponechán důchod, který je pro pojištěnce výhodnější. Již vyplácené důchody se snižovat nebudou.

S pozdravem Václav Krása