Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Vladimíra
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý večer,mám na Vás dotaz. Do září loňského roku jsem pobírala plný invalidní důchod.Pak mi ho změnili na ČID.Můj stav se horší a odvolat jsem se nemohla. Bylo to aspoň uvedené na rozhodnutí OSSZ. Mám hepatitidu C,ztráta krevních destiček,protiládky pozitivní,špatná srážlivot,astma,ekzém,zvětšující se slezina a navíc jdu ted na operaci žlučníku.Mohu ted po všech nových nálezech žádat o nové přezkoumání důchodu?Aby mi vrátili zpět PID.Jsem sama s dvěma dětmi a mám pouze ČID,přídavky,sociální dávky a ted i ÚP. Děkuji za odpověď a za radu jak postupovat a jak to sepsat.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vladimíro,

nerozumím Vašemu tvrzení, že na rozhodnutí bylo, že proti rozhodnutí o odebrání PID jste se nemohla odvolat. Ono je to tak, že se nemůžete odvolat v rámci řádného správního  odvolání, ale můžete ke krajskému soudu podat správní žalobu na rozhodnutí ČSSZ. Možná by bylo dobré zkusit po několika měsících podat novou žádost na PID s tím, že došlo ke změně zdravotního stavu.

S pozdravem

Václav Krása