Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Hana
Předmět ČID
Dotaz Dobrý den,prosím o radu co mám dělat,když mě byl odebrán ČID.Měla jsem žádost od září 2009 na plný inv. důchod.Doktorka nebyla schopna pomalu do konce roku poslat mou zdravotní dokumentaci. Z Prahy mě přišlo,že nemohli rozhodnout a ze sociálky mě poslali urgenci na paní doktorku, že neposílá dokumentaci.Tím pádem jsem byla posuzována v novém roce 2010. Při kontrole mě bylo řečeno,že nemám nárok ani na částečný důchod. Přitom se léčím celý rok se zády,klouby,na Nefrologii o které se ani doktorka ve zprávě nezmínila,také se léčím v psychologické poradně,alergologická poradna,gynekologie - 5 operací na břicho, 2 operace na žíly nohou.Byla jsem se přihlásit na úřad práce a tam bylo řečeno,když jsem 3 roky nedělala, tak nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti.Jak jsem mohla dělat,když jsem stále nemocná.Chci se odvolat,na posudkovou bych měla jít až do Hradce Králové.Jsem úplně bez prostředků,nevím co mám dělat.Dělám vše proto,aby mě někdo pomohl,ale zatím se nic neděje. Děkuji za Vaši radu. Jindřichovská Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Dobrý den,

předseda Národní rady osob se zdravotním postižením, pan Václav Krása, mi předal váš dotaz k vyřízení.

Pokud Vaše lékařka nebyla schopná včas odeslat lékařskou dokumentaci, bylo by asi na místě uvažovat o změně lékaře.

Z Vašeho mailu je možné předpokládat, že při posuzování Vašeho zdravotního stavu neměla posudková služba České správy sociálního zabezpečení všechny zdravotní zprávy, který by měla mít k dispozici.

Bude proto vhodné, aby i Vy sama jste si na každém pracovišti, kde se léčíte, opatřila zdravotní zprávy, zejména ty, na které se pravděpodobně zapomnělo.

Tyto nově opatřené lékařské zprávy je třeba připojit (i dodatečně) k Vašemu odvolání.

Je třeba aby Vaše zdravotní dokumentace byla co nejkomplexnější a lékařské posudky popsaly všechny problémy, kterými trpíte a pokud možno aby nic nezůstalo opomenuto.

Odvolání si podejte až po doručení rozhodnutí, kterým Vám byl odejmut Váš částečný invalidní důchod. Odvolání je třeba podat včas, to znamená během odvolací lhůty stanovené v rozhodnutí.

Pokud bude třeba, napište mi telefonní spojení, já Vám zavolám a podrobněji Vaše další dotazy zodpovím.

S pozdravem

JUDr. Pavel Jungr

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory tel. 266 753 422 Poradní dny : pondělí 13.00 - 16.30 hod.

středa 14.30 - 17.00 hod.

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR Partyzánská 7, Praha 7 budova Pražské teplárenské, 3. patro, dveře č. 332