Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Trkal
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den. Byl mi přiznán ČID, a to až po 8 měsících od podání  žádosti /po urgenci/.Chtěl bych se zeptat, zda  bude ČID vyplacen zpětně od data podání žádosti, nebo až od data přiznání ČID. Děkuji mnohokrát za odpověď,  s pozdravem

Trkal

Odpověd na dotaz:

Vážený pane trkale,

praxe je taková, že pokud splňujete podmínky pro přiznání invalidity k datu podání žádosti o ID, měl by Vám byl přiznán od data podání. Někdy se však může stát, že invalidita je přiznána až v průběhu jednání a potom by důchod měl být vyplácen od data přiznání invalidity.

S pozdravem Václav Krása