Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID 1.stupně

Autor Konečná Silvie
Předmět ČID 1.stupně
Dotaz

 

Dobrý  den,p.Krása,

jak mám postupovat při žádosti o zvýšení ČID z 1.stupně na 2.stupeň,za předpokladu,že 1.stupeň je přiznán z důvodu praktické hluchoty,druhý stupeň chci požádat z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu gynekolog.,s tím se váže i psychika...Tyto diagnostiky se neslučují ,ale bere se v potaz jen ta závažnější?
                                        

                      Děkuji.K.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Konečná,

žádost o zvýšení stupně ID podejte na OSSZ s tím, že žádost odůvodníte zdravotními obtížemi a dále bude dobré, když budete mít aktuální lékařské zprávy. Jen Vás upozorňuji, že dnešní posuzování je velmi přísné a můžete ohrozit i I. současný pobíraný stupeň. Spíše bych doporučoval žádat o zvýšení ID pokud by se Vám zhoršila základní diagnóza, protože u dalších nemocí se započítává maximálně 10%ní navýšení stupně pracovní neschopnosti.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.