Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Lucie Dvornikova
Předmět ČID
Dotaz Dobrý den přeji, měla bych na Vás dotaz,ohledně nároku na ČID. Je mi 35 let, jsem pět měsíců po operaci masivního výřezu plotenky. Bylo mi doporučeno, změnit povolání, po prodelane operaci. Ke změně povolání u mě dojde hned po absolvování lázní a po kontrolní magnet. resonanci, která doufám ukáže, ze jsem schopna, uz nastoupit do práce.Uvazek bych měla šesti hodinový. Myslíte,ze při této diagnóze, mám nárok, na přiznání ČID?? A jak je velká pravděpodobnost k přiznání aspoň prvního stupně? Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dvorníková,

nejsem posudkový lékař, takže nedokážu posoudit, zda při Vaší diagnoze je možné přiznat ID. Myslím ale, že není žádný problém, abyste to zkusila. Uvidíte jak dopadnete. Žádost se posílá na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji