Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

CID

Autor Miroslava Vankova
Předmět CID
Dotaz

Dobry den,po delsi dobe se na Vas opet obracim s dotazem,mozna se budu skutecne opakovat.Ze zdravotnich duvodu,jsem Dia 4x denne na inzulinu a ktomu nejake pridruzene potize.Chtela jsem si nechat zvysit duchod z 1 na 2.Jaky je rozdil ve vysi techto duchodu aposouzeni,dekuji Vankova.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vaňková, 

záleží na tom, kdy Vám byl ID přiznán. Pokud Vám byl přiznán před 31. 12. 2009 jako ČID a po roce 2010 změněn na ID I. stupně, tak je zcela jedno zda máte ID I. stupně, protože při změně na II. stupeň ID zůstane jeho výše  stejná, protože jste měla původně ČID - tedy asi polovinu plného ID. Pokud Vám byl ID I. stupně přiznán až po 1. 1. 2010, potom zvýšení stupně se projeví na jeho výši. II. stupeň by mohl být asi o polovinu vyšší.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.