Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Věra Mončáková
Předmět ČID
Dotaz Dobrý den,obracím se na Vás s dotazem ohledně ČID.Jak je to se sčítáním diagnoz?Mám ČID 1.stupně,který mám na problémy s bederní páteří.Současně se léčím na deprese.Každá tato má diagnoza je hodnocena % na 1.stupeň.Moc děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mončáková,

při stanovení stupně ID je rozhodující hlavní diagnóza. Ostatní nemoci mohou zvýšit procentní ztrátu pracovních schopností maximálně o 10 % za všechny nemoci. To znamená, že pokud Vám např. vychází na hlavní diagnózu 36 %, tak další nemoci Vám mohou zvýšit procento ztráty pracovních schopností na 46 %, což je stejně pouze na I. stupeň ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.