Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Ludmila Bocková
Předmět ČID
Dotaz Dobrý den pane Kráso,chci se zeptat za svého manžela.Je mu 55 let a trpí praktickou hluchotou.Už má sluchadla na obou uších které si hradil sám. Má ID 2 stupeň a jelikož se jeho zdravotní stav zhoršil žádali jsme o zvýšení důchodu. Byl mu zamítnut s tím že netrpí pohybovou poruchou a autismem.Jelikož má zaměstnání,ale nemůže ze zdravotních důvodů provozovat svou profesi a to se do dotazníku v žádosti také píše.Celý svůj život pracoval. Jenom jestli se máme odvolat na zamítnutí,nebo to nemá význam.Všechny tyto problémy nastali po změně zákona v roce 2008.Předtím dostal příspěvky na světelný signalizační zvonek,budík bez kterého nevstane do práce.Jsme z jihomoravského kraje okres Blansko.Nebo aspoň poradit nějakou nadaci nebo organizaci která v této naší zemi pomáhá neslyšícím.Tu hluchotu získal v zaměstnání.Byl truhlář.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bočková,

při zamítnutí žádosti o zvýšení ID můžete do 30 dnípodat námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ, Křížova 25, 155 00 Praha 5. Myslím si, že Váš manžel by měl námitku podat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.