Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Urbánková Jarmila
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den pane Kráse, byl mi přiznán ČID II. stupně a po 30 dnech od přiznání invalidity mi byla ukončena po 10 měsících PN. Podpůrčí doba při PN by mi skončila na konci listopadu 2014. Začala jsem na poloviční úvazek chodit do původního, řekla bych fyzicky nenáročného zaměstnání, ale bohužel pro velké pohybové potíže to nezvládám. Co teď? Mohu dát výpověď ze zdravotních důvodů a přihlásit se na úřad práce, budou příjmy na ÚP z tohoto důvodu nižší? Nebo počkat, až mi dá výpověď ze zdr. důvodů zaměstnavatel? Děkuji předem za odpověď. Jarka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Urbánková,

pokud bude ukončen Váš pracovní poměr z důvodu zdravotního stavu, máte jako příjemce ID II. stupně nárok na nižší dávku podpory v nezaměstnanosti. Výše nemocenské se však nemění.

S pozdravem Václav Krása