Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Libor Král
Předmět ČID
Dotaz Dobrý den. pobírám ČID od roku 2006.Je mě 46 let.Trpím epilepsií.Záchvaty se mě v poslední době trochu sklidnili po přidání léků.Ale přibila mě cukrovka na kterou beru léky a zvýšený tlak.Nevíte po jaké době půjdu k posudkové komisy a zda mě důchod neodeberou,protože jsem slyšel že začínají platit nové předpisy.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Král,

nikdo Vám bohužel předem nemůže říci, kdy Vás pozve posudková komise k novému posouzení Vašeho nároku na ČID. Tím méně je možné odpovědět na otázku, zda Vám bude ČID ponechán nebo odebrán.

S pozdravem.

Václav Krása