Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čid

Autor Helena
Předmět čid
Dotaz

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda bych měla nárok na část.invalidní důchod, když mám diagnostikovánu Parkinsonovu chorobu, ale v pracovní neschopnosti nebývám.  Nemoc mě však velmi omezuje. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

pokud Vás nemoc omezuje v pracovních aktivitách, domnívám se, že můžete požádat o částečný invalidní důchod, i když nejste dlouhodobě v pracovní neschopnosti. Doporučuji Vám, abyste požádala o částečný invalidní důchod s tím, že výsledek nelze dopředu odhadnout.

 

S pozdravem.

Václav Krása