Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Božena
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.před dvěma letymě byl diagnostikovan výhrez plotynek asi osm mesicu jsem se lečila.pote my byla neschopenka ukončena,s obvodnim lekarem jsme zadali o ČID ktery mi byl zamitnuty.tim pádem jsem přisla i o zaměstnani,protože tato pracebyla moc namahava a zaměstnavatel pro mě jinou práci nenašel.Tak jsem se stim smířila ,jsem na UP,pul roku jsem pobirala podporu a hledala novou praci,kterou jsem již dvakrát našla ale nevydrzela ze zdravotnich duvodu.nevydrzim dlouho stat ani sedet.rada bych pracovala aspon na castecny uvazek neco co bych vydrzela,proto bych se chtela zeptat kde se zada o prukaz  OZP a jesti se vubec jeste vydava.Jsem ted doma bez financi a takhle se proste zit neda.jsem sice vdana manzel vydelava 13000 ale z toho platime mesicne skoro10000 hypoteku a najem,na zadny prispevek nemam narok,protoze hypoteka se do toho nepocita.Ja bych rada pracovala ,pracovnich mist je malo a jeste kdyz vam je padesat a mete zdravotni problemy tak kde vas zamestnaji.prece takto se neda dustojne zit kdyz clovek celej zivot delal a ted by snad mel zustat na ulici.proto prosim o radu co delat dal,jsem uz z teto zivitni situace zoufala.Spozdravem  Bozena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Boženo,

doporučuji Vám, abyste znova požádala o přiznání ID. Lékař by žádost měl odůvodnit zhoršením zdravotního stavu. Pokud se žádostí neuspějete, doporučuji Vám podat námitku a případně také správní žalobu. Je potřeba se nevzdávat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.