Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čid

Autor jarmila
Předmět čid
Dotaz

Dobrý den p.Krása,chtěla bych se i já zeptat na svou situaci ve které se nacházím.Jsem po 3 operaci bederní páteře asi před 4 lety,poslední operace stabilita páteře a šrouby.Po třetí operaci jsem měla ještě rok plný invalidní důchod,pak mi ho snížili na 2 stupeň,s tím,že mi posudková lékařka řekla,že na mně už není co léčit a že vypadám zdravě,přitom v lékařských zprávách mám,že užívám opiody,kvůli bolestem.Při poslední operaci mi porušili v bederní oblasti nervy,tudíž mám s tím velké problémy.Jenže v pooperační zprávě je,že mi nervy uvolnili,ale vyšetření MMG ukazuje něco jiného,nereaguji na některé nervy.Bez opiodu jsem vyřízená,v nohách mám nepříjemnné tahanice,kroucení,nejde spát,musím chodit a zas brát opiody.Proto se chci zeptat,jestli bych si mohla požádat znovu o plný invalidní důchod,pracovat se s tím nedá,je mi 54 let a nikdo by mne ani do práce v takovém stavu nevzal.Obávám se však,kdybych si znovu požádala o zvýšení,aby mi nevzali úplně celý.Mohla bych o něj požádat?K lékaři chodím pravidelně pro léky.Děkuji za odpověd s přáním hezkého dne Jarmila

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarmilo,

doporučuji, abyste si podala novou žádost o ID III. stupně, nic tím určitě nemůžete zkazit.

 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl/a Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.