Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Novák Jaromír
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den.

OSSZ odeslala 3.12.2012 přiznání částečného invalidnído důchodu do Prahy. Za jak dlouho mohu očekávat rozhodnutí o přiznání tohoto ČID a kdy obdržím 1. peníze. Mám ještě čekat 2, 3 měsíce nebo i více ?  Nebo kam se mém obrátit s dotazem.

Díky Novák Jaromír

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

správní lhůta pro vyřízení žádosti je maximálně 90 dnů. Bohužel v našem státě se právo nedodržuje a tak můžete ještě čekat dlouho. Nedokáži odhadnout jak dlouho.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.