Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Lenka
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,nejprve bych chtěla poděkovat za Vaší poradnu. Je velikým přínosem pro invalidní občany.            Jsem v čid po operaci hlavy a krvácení do mozku. Dnes jsem byla u komise,která uvažuje o odebrání invalidního důchodu.Po operaci mám zpomalené myšlení a další potíže,které vznikly tímto zákrokem (bolesti hlavy,závratě,únavnost,vyčerpanost,špatná orientace atd. ) U komise mi byly kladené otázky v takové rychlosti,než jsem se stačila vzpamatovat, byla jsem za dveřmi.Jednání bylo odloženo ohledně psychologického posouzení.           Posudkový Lékař mě  většinou nenechal ani domluvit a kladl další a další otázky. Tázal se mně,jestli mi vadí moje závratě v osobním životě,a taky,že si je vědom,že nejsem zdravá! (proč mi chce tedy odebrat důchod,když výsledky po operaci jsou pořád stejné s nálezem pseudocysty) Jsem přesvědčena,že jednání posudkového lékaře není správné. Tímto bych se chtěla zeptat,jestli při návštěvě další komise mě může zastupovat právník? Jsem z jednání posudkové komise vystresována i psychicky vyčerpána.      Děkuji za odpověď 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

u posudkové komise Vás nemůže nikdo zastupovat, protože komise zároveň zjišťuje Váš zdravotní stav a vychází z něho. Žádný právník se jednání nemůže účastnit. Právníka byste mohla využít teprve při soudním odvolání.

S pozdravem Václav Krása