Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID 1 a 2st

Autor Nováková
Předmět ČID 1 a 2st
Dotaz

Dobrý den,

v dubnu 2005 mi byl přiznán ĆID 1st. V letošním roce se můj zdravotní stav zhoršil, jsem

již 5 měsíc v PN. Budu žádat o žádat o přezkoumání stupně ČID.

Z Vašich odpovědí jsem vyčetla, že finančně to ale nebude znamenat žádný rozdíl,

ani když jsem v průběhu let 2005 - 2012 pracovala? Mohu žádat o nový výpočet?

Co přesně tedy by znamenal přechod z 1 do 2 st., pro osoby jež mají přiznaný ČID 1 st. před

rokem 2009?

Děkuji

Nováková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

pokud jste v období pobírání ID I. stupně pracovala, tak při stanovení ID II. stupně Vám přepočet důchodu bude proveden. Přepočet se nemění pouze v případě, že příjemce ID I. stupně nepracoval.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.