Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

CID

Autor mirek
Předmět CID
Dotaz

Dobry den,pane Krasa mate unfo spravne ? ja mam takovy dojem ze CID se transformoval od 1,1 2010 na ID 2 stupne a ne 1 stupen. 1 stupen je totiz takovy snizeny duchod,v praxi

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mirku,

není to tak. ČID se transformoval podle ztráty pracovních schopností buď na 1. nebo 2. stupeň ID, a to tak, jak je to dnes v zákoně o důcvhodovém pojištění. Ztráta pracovních schopností od 35 - 49 % je 1. stupeň ID, a ztráta pracovních schopností od 50 - 69 % je 2. stupeň ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji