Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID - ÚP

Autor
Předmět ČID - ÚP
Dotaz

Dobrý den,

Jako onkologický pacient jsem byla do 15/10/09 dva roky plně invalidní. Teď po novém přezkoumání jsem byla dána do částečného in. důchodu. Můj zdravotní stav je nadále špatný a v tomto období  jsem na antibiotikách. Operace lymfomu byla provedena přes plíci. Mám astma,špatně se mi dýchá, stálé záněty plic. Kvůli nemoci srdce musí být vždy jakákoliv nemoc pokryta antibiotiky. Spávám v  polosedě,bolestech a špatně se mi dýchá. Beru kortikosteroidy,léky na imunitu, a jiné. Léčím si i pro bolesti páteře,mívám problémy s chůzí a zadýchávám se.často kolabuji.Problém je,že když budu v evidenci ÚP a budu mít neschopenku,nebudu údájně dostávat žádné peníze.Jen ČID. Prosím o radu jak postupovat.,Obávám se,že mě ani nikdo nezaměstná. Co pak?Máme dvě malé děti a manžel je plně invalidní ,pro těžký úraz páteře.Podotýkám,že posudkový lékař není objektivní a bylo na něj již několik stížností. Mám se odvolat,že nesouhlasím s ČID ? Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

mate jedinou možnost, a to odvolat se proti rozhodnutí o změně důchodu. Toto odvolání se děje tak, že musíte podat správní žalobu na postup posudkové komise. Žaloba se podává u obecného soudu, který je místně příslušný Vašemu bydlišti. Pokud nevíte jak postupovat, můžete se obrátit na poradnu Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, kde Vám pomohou. E-mail je poradna@nrzp.cz    tel. č. 266753427.

S pozdravem Václav Krása