Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID - odvolání

Autor Jiří Honomichl
Předmět ČID - odvolání
Dotaz

Vážený pane Kráso.

Již jednou jste mi pomohl a proto se na Vás obracím opět. V březnu letošního roku mi byly přiznány výhody ZTP II. stupně. Žádal jsem i o ČID, leč zde jsem neuspěl a proto jsem se odvolal k soudu. Nyní mi přišla výzva k lékařskému vyšetření. Překvapilo mne však, že se mám dostavit k psychologovi, přestože mé obtíže jsou rázu ortopedického. Je toto běžný postup, že se člověk musí podrobit i psychologickému vyšetření? Očekával bych totiž, že mne obešlou k ortopedovi.

Předem Vám velmi děkuji z odpověď.

Přeji příjemný den.

Jiří Honomichl

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Honomichle, je potřeba využít všechny možnosti sudního řízení, pokud nebutete spokojen s odborníky, kteří mají posoudit Váš zdravotní stav, můžete podat stížnosrt a návrh na posouzení Vašeho zdravotního stavu odborníky z jiných oborů například právě ortopedie.Pokud by jste potřeboval větší poradu v sozdním řízení, doporučuiji Vám obrátit se na poradnu NRZP ČR , poradna www. nrzp.cz , tel. číslo : 266 753 427.  S pozdravem Václav Krása