Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

chtěla bych se zeptat mám diabetes melitus 1 typu aplikuji 4 deně inzulín neuropatii a lehkou obstrukční nemoc plic mám nárok na invalidní duchod

Autor jitka
Předmět chtěla bych se zeptat mám diabetes melitus 1 typu aplikuji 4 deně inzulín neuropatii a lehkou obstrukční nemoc plic mám nárok na invalidní duchod
Dotaz

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

na takovou otázku Vám nedokážu odpovědět. Váš zdravotní stav musí posoudit Váš posudkový lékař, aby zhodnotil ztrátu Vašich pracovních schopností. K posouzení nároku můžete využít vyhlášku č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity, kde je uvedena procentní ztráta pracovních schopností dle jednotlivých diagnóz.

S pozdravem Václav Krása