Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čekání va výměr PID vs pobyt v nemocnici

Autor Milan Kurc
Předmět čekání va výměr PID vs pobyt v nemocnici
Dotaz

Dobrý den,

mému bratrovi byl v dubnu 2010 přiznán PID a nyní čeká na platový výměr. U posudkové komise mu prý řekli, že by do vyřízení platového výměru neměl marodit, jinak se čekání na platový výměr prodlouží o další 3 měsíce.

Nyní má nový poměrně závažný zdravotní problém, ale je zatvrzelý a bojí se jít k lékaři, aby se vyhnul hospitalizaci v nemocnici.

Dle mého selského rozumu by toto vliv mít nemělo, za předpokladu, že bude hospitalizován, ale nebude čerpat nemocenskou dávku (nebude vyžadovat vystavení neschopenky).

Jak má v tomto případě postupovat?

Ovlivňuje pobyt v nemocnici nějak dobu čekání na platový výměr, když již jeho předchozí pracovní poměr skončil?

 

Děkuji mockrát za zodpovězení Kurc

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kurci,

nerozumím tomu jak u posudkovém komise někdo mohl Vašemu bratrovi říci, že nemůže marodit, jinak by prodloužil dobu vydání rozhodnutí o ID III. stupně. Je to nesmysl. Váš bratr může jít klidně k lékaři a pokud jej uzná práce neschopným, tak může pobírat nemocenskou, ale nejdéle 70 dní. Je možné, že posudková služba si takto dělá dopředu aliby, protože vydání rozhodnutí obvykle trvá několik měsíců.

S pozdravem Václav Krása