Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čekání na PID

Autor Vavrek Štěpán
Předmět čekání na PID
Dotaz

Dobrý den

Obracím se na vás s dotazem jak dlouho je možno čekat na PID.Žádost jsem si podal koncem srpna 2009.U komise jsem byl 11.listopadu,příznán důchod mám od 10.září.Je začátek března a stále má žádost nebyla vyřízena.Začátkem roku mi byla vyplacena záloha 20 000kč.kterými jsem zaplácl akorát tak dluhy,které mám ted všude kam se podívám!!!Je možné čekat takto dlouho na vyřízení!!!To se má člověk s prominutím po tuto dobu jít pást a v bance sdělit že své závazky nebude půl roku a déle plnit?

Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Štěpáne,

domnívám se, že v březnu Vám přijde již první splátkam důchodu a také dorovnání. Pokud by Vám první řádný důchod v březnu nebyl vyplacen, tak Vám doporučuji, abyste se obrátil na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása