Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Castecny/plny invalidni duchod

Autor Jana Hodovalová
Předmět Castecny/plny invalidni duchod
Dotaz Dobrý den, ptám se za maminku. Maminka je v částečném invalidním důchodu po operaci 5/6 krčního obratle. Před 14 dny byla na operaci esíček v kyčli a maminku by zajímalo, zda má nárok na plný invalidní důchod, zda má cenu o něj žádat. Za pár měsíců ji čeká další operace kyčle na druhé straně. Děkuji za odpověď. S pozdravem Hodovalová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hodovalová,

je to velmi sporné. Skutečnost, že Vaše maminka jde postupně na výměnu kyčelních kloubů ještě nemusí znamenat nárok na invalidní důchod, protože po těchto operacích dojde ke zlepšení zdravotního stavu. Proto si myslím, že podávat žádost o III. stupeň ID je trochu sporné a záleží opravdu na Vašem rozhodnutí.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji