Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

částečny ivalidní duchod

Autor michal
Předmět částečny ivalidní duchod
Dotaz dobry den, chtel bych se zeptat kde mám žádat o častečny invalidni duchod a mam na nej vubec narok?, jeste semn ebyl nikdy zamestnán, dekuji vam predem za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michale,

pokud máte zdravotní postižení tak můžete požádat o ČID kdykoliv. Pokud jste však nebyl zaměstnán a je Vám více než 18 let, nebudete mít potřebný počet odpracovaných let. To znamená, že Vám může být přiznán určitý stupeň invalidity podle § 39, zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, ale invalidní důchod Vám vyměřen nebude. Nezbytný počet odpracovaných let najdete v § 40 téhož zákona.

S pozdravem Václav Krása