Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Částečný inv.duchod

Autor Alena
Předmět Částečný inv.duchod
Dotaz Dobrý den chci se zeptat,už 15 let pobírám částečný invalidní duchod 1,tento rok mi přiznali stupen 2,peníze mi zustali stejné,mohu si nechat přepočítat duchod,myslíte,že mi něco přidají děkuji Gryczová Alena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gryczová,

pokud jste měla stanovený ID před 1.1. 2010, tak existovaly pouze dva stupně ID. Plný a částečný ID.

Od 1.1. 2010 byl částečný ID rozdělen na I. a II. stupeň. Tudíž u lidí, u kterých byl stanoven ID před rokem 2010 skutečně výše I. a II. stupně je stejná. Teprve u ID stanovených po 1.1. 2010 se rozlišují tři stupně. Z tohoto důvodu nelze Váš ID přepočítat a výše zůstává stejná.

 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji