Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

částečný invalídní důchod

Autor Steigerová
Předmět částečný invalídní důchod
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat zda bych mohla zažádat o invalídní důchd.V říjnu roku 2010 jsem si způsobyla úraz pravé ruky, zlomila jsem si pažní kost.Následně my byl voperován hřeb po operaci veliké bolesti,po čryřech měsících hřeb při další operaci výjmut.Opět velké bolesti a po dalších dvou měsících provedena operativně artroskopie.Jsem již 10 měsíců v pracovní neschpnosti a ruka není plně funkční,omezené boční pohyby a plná zátěž na ruku také není 100%.Jelikož jsem pravačka a pracuji manuelně jsem tímto do velké  míry omezena.A to ještě nevím jak to bude až nastoupím do zaměstnání,zda zvládnu zvedání těžkých kovových výrobků ve firmě kde pracuji v expedici. Děkuji za odpověd Steigerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Steigerová,

vzhledem k Vaší dlouhodobé nemoci můžete zkusit požádat o ID, domnívám se však, že obdržíte ID v I. maximálně II. stupni a možná ještě na dobu určitou, protože po rehabilitaci se může jedna paže zlepšit.

S pozdravem Václav Krása