Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Částečný invalidní důchod

Autor Martina Lísková
Předmět Částečný invalidní důchod
Dotaz

Pane Krása,

prosím porad´te mi. V loni jsem dostala plný invalidní důchod ve výši 9 500,-Kč a letos v březnu mi byl plný invalidní důchod odebrán a dán částečný invalidní důchod, ale stále pobírám stejnou částku, až do příštího roku. Od března tohoto roku jsem hlášena na Úřadu práce, můj dotaz zní: Jestli si najdu práci, bude mi výše důchodu odebrána? Děkuji za odpověd´.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lísková,

pokud si najdete zaměstnání, bude Vám i nadále, až do března 2011, vyplácen ID v původní výši. Teprve od dubna 2011 Vám bude výše ID snížena dle rozhodnutí LPK.

S pozdravem Václav Krása