Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

častečny invalidni duchod

Autor edita Rauerova
Předmět častečny invalidni duchod
Dotaz

dlouho době se léčím pro astmabronchiale asi 8 let,mam stále větší a větší problemy dušnost,pískáni na pruduškách atd,užívam inhalae nekolik leku kazdy den,Formovent,budiar,ecosal,spirivu,singular.Zajímalo by me jestly bych mohla mít narok na časteční invalidni duchod,dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Rauerová,

ID je přiznáván pokud osoba má výrazný pokles pracovních schopností. Není přiznáván pouze proto, že někdo má nějakou nemoc, musí ta nemoc výrazně omezovat pracovní schopnosti. Pokud Vaše zdravotní postižení Vám neumožňuje být normálně zaměstnána, potom je možné požádat o ID. Pokud však běžně pracujete, tak se obávám, že žádost o ID by byla neúspěšná. žádost o ID se často podává z ůvodu dlouhé pracovní neschopnosti.

S pozdravem Václav Krása