Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Částečný invalidní důchod

Autor Simona
Předmět Částečný invalidní důchod
Dotaz

Dobrá den pane Krása,

měla bych jeden dotaz. Před 5-ti lety jsem byla na plastice vazů v kotníku( Watson Jones), z důvodů nestability hlezna a častých distorzích. Operace se ale nepodařila. Mám omezenou hybnost a stále mývám opakované podvrtnutí té nohy. Bylo mi před 5-ti lety i zjištěno, že mám volné vazy v celém těle, takže mývám podvrtnutí i na druhé noze apod. Podvrtnutí se mi stává i na rovné ploše. Teď jsem 11. měsícem na neschopence, z důvodů pracovního úrazu, kdy jsem si podvrtla ten před lety operovaný kotník a teď mě čeká další operace a bylo mi od lékaře sděleno, že pracovní pozice "skladník" není pro můj zdravotní stav vhodná. Chtěla bych se zeptat, zda nevíte, jestli mám nárok na invalidní důchod? A jak postupovat? Je mi 22 let a mám zatím odpracované 3 roky.

Děkuji předem za odpověď

S přáním hezkého dne Batromijová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Batromijová,

domnívám se, že Vaše zdravotní postižení by mělo splňovat nároky na přiznání ID v I. nebo II. stupni. Vzhledem k tomu, že máte odpracovány tři roky a jste 11 měsícem v pracovní neschopnosti, doporučuji Vám, abyste podala žádost o přiznání ID. Nejlépe bude, když Vám Váš ošetřující lékař napíše doporučení k přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása