Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Částečný invalidní důchod

Autor Kuběnková
Předmět Částečný invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu. Synovi byl přiznán částečný invalidní důchod od podání žádosti, je mu 21 let a má vychýlení páteře 37 stupňů. Z tohoto důvodu také si nemůže sehnat práci při dálkovém studiu střední odborné školy, kterou nyní dokončuje. Tento zdravotní problém mu byl zjištěn v 16 letech, nezměnil se a dálkové studium vykonává 3 roky. Od kdy je možné žádat invalidní důchod, pokud skutečnosti již trvají několik let? Je možné ho žádat zpětně? Děkuji za odpověď. Kuběnková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kuběnková,

Vašemu dotazu příliš nerozumím. Pokud má Váš syn přiznaný ČID, tak samozřejmě může požádat o PID.

S pozdravem Václav Krása