Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Částečný invalidní důchod 2. stupně

Autor Nikola
Předmět Částečný invalidní důchod 2. stupně
Dotaz

Dobrý den, moje maminka měla plný invalidní důchod. Vzali jí ho a teď má částečný. Našla si práci ale oni ji napsali smlouvu na rok s tím že bude dělat jen 6 hodin. Chtěla bych se zeptat zda musí na úřad práce a nahlásit to. Ještě by nás zajímalo jestli bude mít nadále nárok na příspěvek na bydlení jelikož bydlí sama s malou dcerkou nebo už ne.

 

Předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nikolo,

Vaše maminka by měla oznámit na ÚP, že si našla zaměstnání, aby byla vyřazena z evidence uchazečů o zaměstnání. Pokud jde o příspěvek na bydlení, jeho výplata je podmíněna příjmy žadatele. Pokud náklady na bydlení nebudou vyšší než 30 % všech příjmů Vaší maminky, tak ji bude příspěvek na bydlení odebrán.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.