Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

castecny invalidni duchod

Autor Demeterova Bozena
Předmět castecny invalidni duchod
Dotaz Mam takovy dotaz,jsem od r.1996 v invalidnim duchodu castecny 1.stupne zacala jsem s pateri je to chronicke na to po dlesi dobe jsem prodelala infarkt a byla jsem na operaci bajpasu ,od te doby jsem nasbirala dalsi nemoce jako vysoky tlak,cholesterol,cukrovka,2 typu takze si picham inzulin .nekolikrat jsem byla na profukach po roce a nedavno je to dva mesice mi museli dat nakou spiralu aby se mi to neucpavalo s pateri mam dlouhodobi bolesti nekdy nemohu ani chodit.Ale chtela jsem se jen dozvedet jak je mozny,ze porad mam 1.stupen castecny duchod a je to vice nemoci a dlouhodobe, me to proste nebere,ze nekdo ma jen bajpas nebo cukrovku a jsou ve 3.stupni.je tohle mozny?je mi 60let a schazi mi asi 3.roky do starobniho duchodu takze mi ho nemuzou dat.ptam se?co mam udelat abych mela 3. stupen. kdyz vlastne jsem natom hure nez predtim.Dekuji za ospoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Demeterová,

problém je v tom, že u invalidního důchodu se posuzuje ztráta pracovních schopností podle základní diagnózy zdravotního postižení. ostatní diagnózy mohou zvýšit ztrátu pracovních schopností maximálně o 10 %. To znamená, že jestliže Vám Vaše diagnóz apůsobí ztrátu pracovních schopností 33 %, ostatní dopočet je + 10 %, tak výsledná pracovní ztráta je stále na úrovní I. stupně ID, protože teprve od 50 % lze přiznat II. stupeň ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, když mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.