Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Částečný invalidní důchod

Autor Helena Cepková
Předmět Částečný invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, manžel měl pracovní úraz při kterém přišel o oko a zároveň došlo k poranění nohy s trvalými následky. Vzhledem ke zdravotnímu stavu ho zaměstnavatel přeřadil na jinou pracovní pozici, na které setrval cca 25 let. Nyní ve věku 59 let dostal výpověď pro nadbytečnost.Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a omezené možnosti uplatnění na trhu práce je možné zažádat o částečný invalidní důchod? Mockrát děkuji za jakoukoli radu. Cepková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Cepková,

důvodem pro přiznání ID není propuštění z práce. Obávám se, že Váš manžel by při případné žádosti o ID jakéhokoliv stupně neuspěl. Musel by být v dlouhodobé pracovní neschopnosti a zdravotní stav by musel významně snižovat jeho pracovní schopnosti.

S pozdravem Václav Krása