Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

částečný invalidní důchod

Autor marian
Předmět částečný invalidní důchod
Dotaz Dobrý den,měl bych na Vás dotaz.Je mi 35 let,už 5 let mám vyhřezlou plotynku L5 S1, úzký páteřní kanál,artrózu kolen a kyčelního kloubu 2.stupeň. 7 měsíců co mne propustili ze zaměstnání ze zdravotních důvodů (pracoval jsem ve škoda auto 12 let jako montážní dělník). Nemůžu dlouho sedět ani chodit.Můj dotaz zní: jestli můžu zažádat aspoň o částečný invalidní důchod Děkuji Marian

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mariane,

podle mého jázoru jste měl být nejprve v dlouhodobé pracovní neschopnosti a nenechat se jet tak propustit. V případě, že byste byl v PN déle než 6 měsíců, tak jste měl požádat o invalidní důchod, protože dlouhodobá pracovní neschopnost je indikátor  pro přiznávání invalidního důchodu. Teď samozřejmě také můžete požádat o ID, ale bude to možná složitější.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji