Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Částečný inv. důchod

Autor Lenka Holečková
Předmět Částečný inv. důchod
Dotaz

Dobrý den, pane doktore. Mám dotaz, zda by mi někdy v budoucnu mohl být odebrán ČID. Je mi 45 roků. Mám vrozenou vadu luxaci obou kyčlí. Už tři roky mám endoprotézu pravé kyčle a před rokem jsem podstoupila operaci bederní páteře : Stp fúzi L5/S1. K tomu mám ještě dotaz, zda je správné, že na operaci páteře mi nebyly ani po odvolání přiznány žádná procenta. Mám pouze 35 procent na kyčel. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Lenka Holečková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Holečková,

na tuto otázku je těžké odpovědět. Teoreticky může LPS rozhodnout o odebrání ID, ale ve Vašem případě asi tato věc nenastane. Pokud jde o započtení další nemoci do procent ztráty pracovních schopností, není to v rozporu se zákonem.

S pozdravem Václav Krása