Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

částečný inv. důchod

Autor Vágnerová
Předmět částečný inv. důchod
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat za mamku, jak se postupuje v případě žádosti o část. inv. důchod, vyřizovala si zde v Praze část. inv. důchod-všechny zdr. papíry měla již vyřízené a stačilo je jen poslat, ale z rod. důvodů se musela přestěhovat ke své matce do menšího města, odevzdala z důvodu trv. pobytu žádost tam, ale lékař se zabil v autě a všechny dokumenty se ztratily, vše si tedy zařídila znovu, včetně CT a ost. žádoucích vyšetření, ale již nový lékař matce řekl, ať si koupí čaj a vyléčí se..... Jak má tedy postupovat teď???

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vágnerová,

doporučuji Vám podat žádost novou a doložit příslušné lékařské zprávy. Pokud Vám bude žádost zamítnuta máte možnost podat správní žalobu.

V případě dalších dotazů se prosím obraťte na právní poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefonicky: 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása