Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

částečný důchod

Autor ivana
Předmět částečný důchod
Dotaz

 Dobrý den,v červenci 2010 mi byl částečně odoperovaný levý prs i s    axilou pro zhoubný nádor ,prodělala jsem radioterapii a ted´ v lednu jsem podstoupila ovarektomii. Moje lékařka mi doporučuje si zažádat o částečný důchod. Mám  dotaz pokud by mi byl přiznán,můžu dál pokračovat v zaměstnání na plný úvazek?Pracuji manuálně, děkuji Ivana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivano,

při pobírání ČIDje možné normálně pracovat. Domnívám se však, že ve vašem případě , pokud by nebyly další komplikace, by důchod byl poskytnut pouze na určitou dobu. Například jeden rok.

S pozdravem Václav Krása