Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

částečný důchod

Autor Iveta Kluchová
Předmět částečný důchod
Dotaz

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat sem po operaci prsu,dojíždím na ozařování.Je mi 53let,mám 3děti a odpracováno 30let.Mám nárok na částečný důchod?děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kluchová,

pokud jste v pracovní neschopnosti, tak byste mohla požádat o ČID, možná dokonce i o PID. Záleží však na Vašem skutečném zdravotním stavu. Pokud špatně snášíte léčbu, tak je pravděpodobné, že by Vám ID mohl být přiznán na dobu určitou. Pokud vaše choroba byla rozsáhlejšího charakteru, mohla byste ID pobírat trvale. Záleží opravdu na charakteru nemoci. V každém případě byste o ID mohla požádat.

S pozdravem Václav Krása