Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Částečná invalidita

Autor Jana
Předmět Částečná invalidita
Dotaz

Dobrý den,ráda bych se Vás zeptala,zda mám nárok na ČID.V r.1998 jsem prodělala úraz na pravém kotníku-přetrhané vazy.Byly mi přiznány trvalé následky.Noha po delší chůzi a stání bolela,proto jsem se rozhodla jít v r.2005 na operaci.Asi po 3 týdnech jsem dostala do nohy trombozu  a následně plicní embolii.Noha nyní bolí při delším stání,při delší chůzi a při  zvednutí či nesení něčeho těžšího- již  cca  6-7 kg.Dále mi lýtko neustále natéká a cítím v něm pnutí,jak při delším stání,tak při delším sezení.Dále již cca 10 let trpím CHOPN,posledních 8 let je to 2.stupeň.Dále se 6 let léčím na vysoký tlak.Je mi 46 let.

Děkuji moc za Vaši odpověď a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

požádat o ID si samozřejmě můžete, ale obávám se, že nebudete příliš úspěšná.

S pozdravem

Václav Krása