Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

budu mít nárok na starobní důchod

Autor Alena
Předmět budu mít nárok na starobní důchod
Dotaz

Dobrý den.

Pbírám ID 1. stupně. Je mi 56 let na sociální správě mi spočítali roky a mám odpracováno 29 let, jelikož mi nezapočítali 2 roky na ÚP, které byly před 55 rokem. Pracovnice mi sdělila, že mi stejně zůstane ID, ale pokud nebudu mít odpracovány roky? Nyní jsem již delší dobu bez práce a vypadá to špatně, nikdo mne do práce nechce vzít. ID mám trvale. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pokud jste měla nějaké děti, tak byste mohla splnit podmínku přiznání tzv. předčasného starobního důchodu. tento důchod je trošku nižší o proti standardnímu starobnímu důchodu. Podmínkou je, že při něm nemůžete pracovat a tento předčasný důchod máte tvrvale, není možnost jeho přepočítání po dovršení věku na přiznání starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása