Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Boj o důchod

Autor Staňka Ludwigová
Předmět Boj o důchod
Dotaz Vážený p.Krása,od dubna si s váma píšu a prosila jsem o rady.Pro ostatní,kteří by toto mohli číst uvádím,že jsem v dubnu úplně nesmyslně- díky posudkové doktorce-přišla o ČID 1.stupně.Jen proto,že mi uznala je část diagnozy.Předtím jsem byla v důchodě 3 roky.Podala jsem námitku,absolvovala jsem nové posudkové řízení v Opavě- opět nic.Pak jsem si podala novou žádost o důchod- to byl jeden velký výsměch- pro mě.Netrvalo to ani snad deset minut a byla jsem vypakovaná z ordinace a bez důchodu.Protože neuplynula ještě doba na podání správní žaloby- podala jsem ji s tím,že nemám o co přijít- maximálně můžu získat.Podávala jsem ji sama,bez právníků,jen podle rad p.Krásy.Dnes jsem absolvovala další posudkovou a--- BYL MI VRÁCEN DUCHOD ! Ještě to musí projít soudem,ale už toto je vítězství.Konečně mám pocit,že si někdo přečetl moje lékařské záznamy.Proč to píši- jednak chci poděkovat Vám,p.Krása a podpořit ostatní,aby se nevzdávali.Trvá to,je to fakt o nervech a bezmocnosti,ale stálo to za to.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ludwigová,

děkuji za poděkování a gratuluji Vám k tomu, že jste konečně uspěla. Odpovídám Vám také proto, aby se Váš dopis zobrazil na stránkách a ostní ho mohli přečíst a uvědomili si, že je opravdu důležité se nevzdávat a bojovat.

S pozdravem Václav Krása