Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Bechtěrevova choroba

Autor Kalina Václav
Předmět Bechtěrevova choroba
Dotaz

Dobrý den

Měl bych nasledujicí dotaz,mam Bchtěreva V.stupeň,omezená hybnost s bolestma kolenních kloubů,kyčelních kloubů a ramen,srůsty na krční páteři,na zádech,poškozené bederní obratle,srostlou hrudní kost s o mezením plic-60%,a lupenku,mam zažídáno o id,chtěl bych se zeptat jaká je šance na získání průkazky ztp,jestli je to ovlivněno id nebo čid.

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kalino,

ve Vašem případě by asi stálo za to požádat o ID. Žádost se podává na Okresní správě sociálního zabezpečení. Bylo by dobré, kdyby Vám Váš lékař doporučil ID.

S pozdravem Václav Krása